statystyki szczegółowe

Aktualności

Remis na zakończenie rundy

• autor: korkitucher, 2013-11-10 17:49

Remisem 1:1 zakończył się ostatni mecz rundy jesiennej pomiędzy drużynami UKS Orlik Kokorzyn i Brenewią Wijewo.

Od pierwszych minut mecz był wyrównany, ale jako pierwsi dali o sobie znać zawodnicy z Kokorzyna. W 8 minucie po podaniu Adama Michałowskiego w sytuacji "sam na sam" znalazł się Szymon Domagała i bez problemów pokonał bramkarza rywali. Zawodnicy Orlika nie cieszyli się jednak długo prowadzeniem, gdyż w 13 minucie gracz gości pokonał Lucjana Trefonia bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Następną groźną sytuacje stworzyli ponownie gospodarze, lecz Mikołaj Ratajszczak nie zachował zimnej krwi pod bramką gości i trafił piłką w bramkarza. Przeciwnicy odpowiedzieli natychmiastowo i po strzale z piątego metra piłka minęła o centymetry słupek bramki UKS-u. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a od początku drugiej części meczu obie drużyny za wszelką cenę próbowały zdobyć kolejnego gola. Piłka wędrowała z jednego pola karnego pod drugie, a rywalizujące drużyny zadawały sobie kolejne ciosy, po których jednak zwycięsko wychodzili bramkarze. Przyjezdni mieli kilka sytuacji bramkowych, lecz raz piłkę sprzed linii bramkowej wybił Albert Waligóra, a innym razem formą błysnął Lucjan Trefoń, który dwukrotnie wybronił trudne strzały. Nasi zawodnicy w drugiej połowie mieli także kilka dobrych okazji do zdobycia gola, lecz uderzenia z dystansu nie przysparzały kłopotów bramkarzowi Brenewii, któremu w 90 minucie arbiter pokazał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym. Rzut wolny z 17 metra był ostatnią szansą dla Orlika, lecz piłka po kopnięciu Mikołaja Michałowskiego odbiła się od muru, a sędzie po chwili zakończył spotkanie. Wynik remisowy w pełni odzwierciedla przebieg meczu, który nie toczył się pod zdecydowane dyktando żadnej z drużyn.